BAKA > Bakadan Haberler > BAKA Yönetim Kurulu Isparta Güneykent’te Toplandı

BAKA Yönetim Kurulu Isparta Güneykent’te Toplandı

24.05.2017 divider image
divider image

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, mayıs ayı olağan toplantısını Isparta’nın Gönen İlçesi Güneykent Beldesi’nde gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde Isparta Valisi Şehmus GÜNAYDIN, Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, Burdur Valisi Şerif YILMAZ ile BAKA Yönetim Kurulu üyeleri Güneykent girişindeki gül bahçesinde biraraya geldi. BAKA Yönetim Kurulu üyeleri birlikte gül toplarken, Güneykent Belediye Başkanı Fahrettin GÖZGÜN, Gönen Kaymakamı Mustafa GÜRBÜZ ile çiftçilerden tarım ve turizm ürünü gül hakkında da bilgiler aldı. Gül bahçesinin sahipleri yaşlı çift Bünyamin- Gülsüm BEKÇİ’nin elinden çapayı alan Antalya, Burdur ve Isparta valileri, yeni gül fidanlarının diplerini de çapaladı.

Gül bahçesinden ayrılan BAKA Yönetim Kurulu üyeleri, klasik metotla gülsuyu ve gül yağı çıkartılan ‘kara kazan’ olarak tanımlanan sistemin imbiğine gül boşaltıp ateşini yaktı. Kara kazanda gülsuyu ve gülyağının çıkarılışı hakkında bilgi alan ve çıkmakta olan gül suyunu test eden BAKA Yönetim Kurulu üyeleri mayıs ayı olağan toplantısı için Güneykent Belediyesi Kültürevi’ne geçti. Dönem Başkanı Antalya Valisi Münir KARALOĞLU başkanlığındaki toplantıya; Burdur Valisi Şerif YILMAZ, Isparta Valisi Şehmus GÜNAYDIN, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya GÜNAYDIN, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ, Isparta İl Genel Meclis Başkanı Ali BOLAT, Burdur İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer BAĞCI, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN ve BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah MADENCİ ile uzmanlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansımızın mayıs ayı olağan toplantısı için Isparta’dayız.  Sayın Valimize teşekkür ediyoruz, bizleri gül bahçesinde ağırladılar. Gül topladık, sonra gülden gül suyu ve gül yağı klasik metotla nasıl elde ediliyor görmüş olduk. Şimdi de Güneykent Belediyemiz’in Kültürevi’nde yönetim kurulu toplantımızı yapacağız. Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza ve Kaymakam arkadaşımıza evsahipliği için çok teşekkür ediyoruz. Bizim için özel bir gün oldu bugün, bahçede gül toplamak, sonra gülü ibriğe doldurmak, ateşini yakmak bizim için ilginç şeylerdi. Çok teşekkür ediyoruz. Değerli arkadaşlarımızla gündemimizdeki konuları görüşüp karara bağlayacağız. Alınacak kararların Batı Akdeniz illerimiz Antalya, Isparta ve Burdur illeri halkları için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.  

BAKA Yönetim Kurulu’nun Mayıs ayı olağan toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesi ile tamamlandı.(23.05.2017)