BAKA > Duyurular > Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı

Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı

13.04.2017 divider image
divider image

Kalkınma Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde TÜBİTAK ve Yükseköğretim Kurumu'nun işbirliğinde 3-5 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul'da "Geleceğin Üretim Sistemlerinde Ar-Ge İşbirlikleri" ana temasıyla "Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı" etkinliği düzenlenecektir.

Söz konusu etkinlikle, Türkiye'de gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetlerinin tanıtımı, Ar-Ge'de kamu kurumları, özel sektör kuruluşları ve akademinin etkileşiminin artırılması, uluslararası akademik ve bilimsel işbirliklerinin geliştirilmesi, Ar-Ge çalışmalarının ticarileştirilmesi gibi önemli ve öncelikli konular hakkında farkındalık, bilgi ve ticari paylaşım platformu oluşturulması amaçlanmaktadır. Açılış seremonisi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın teşrifleriyle yapılması beklenen etkinliğe ilişkin detaylı program ve bilgiler http://argezirvesi.org/ adresinde yer almaktadır.

Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı’na katılmak isteyen kurum, kuruluş ve firmaların Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

İletişim Bilgileri:
Telefon: 0(246) 224 3737
E-posta: info@baka.org.tr

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.